Kluby MaluchaWiele młodych mam musi bardzo szybko po urodzeniu dziecka wrócić do pracy. Przyczyn może być wiele chociażby presja ze strony pracodawcy, trudność w utrzymaniu dziecka przez samotne matki bądź z niskiej pensji ojca dziecka. Tak czy inaczej ważne jest to co zrobi się w tym czasie z dzieckiem. Oczywistym jest to, że każda matka pragnie zapewnić swojemu maluchowi prawidłowy rozwój i przy okazji dobrą zabawę z poczuciem tego, że dziecko nie tylko jest w dobrych rękach, ale przy tym czuje się bezpieczne. Właśnie z myślą o takich dzieciach i ich mamusiach powstają liczne kluby malucha.

Klub malucha ? co to jest?

Aby można było najłatwiej zrozumieć czym są kluby malucha najlepiej odnieść się do porównania z czymś dobrze znanym. Są to miejsca bardzo podobne do tradycyjnych żłobków. A zatem są to miejsca, a których w określonych godzinach dziennych (i czasami nocnych) odbywa się kompleksowa opieka nad dziećmi w wieku 0,5 ? 3 lat. Są jednak pewne znaczące różnice pomiędzy klubami malucha a żłobkami znanymi do tej pory, które stawiają kluby w znacznie lepszym świetle.

Doskonałości klubów malucha

Kluby malucha to miejsca doskonale przystosowane do opieki nad grupą lub grupami dzieci. Muszą spełniać liczne bardzo restrykcyjne wymagania, które są szczegółowo sprawdzane przez specjalistów dopuszczających te miejsca do użytku. Zatrudniani są w nich specjaliści posiadający doświadczenie w prowadzeniu grup najmłodszych dzieci mający do dyspozycji doskonale wyposażone w sprzęty i zabawki sale, a także podwórko z atrakcjami dla dzieci w tym wieku. Oprócz tego organizowane są liczne zajęcia dodatkowe zarówno dla dzieci (nauka języka angielskiego, rytmika, czasami rehabilitacja i inne) jak i ich rodziców (na przykład systematyczne spotkania z psychologiem).

Godziny pracy tego rodzaju klubów pokrywają się przeważnie z różnymi godzinami pracy ich rodziców oraz czasem potrzebnym na dojazd do pracy oraz powrót z niej.  Zdarza się, że na życzenie jest możliwość nocnej opieki nad dzieckiem (za dodatkową opłatą) ? czyli podsumowując wszystko, żeby można było swobodnie zajmować się pracą i domem z poczuciem, że dziecko nie tylko czuje się dobrze, ale jest w rękach które czują się odpowiedzialne za zdrowie, samopoczucie i rozwój.

Comments are closed.

Szukaj